Technologia wirtualnej rzeczywistości (VR) jest znana od dawna, ale w ostatnich latach staje się coraz doskonalsza. Gogle z wyświetlaczami i słuchawki pozwalają użytkownikowi przenieść się do wygenerowanego przez komputer świata. Na razie z VR korzystają przede wszystkim miłośnicy gier wideo. Jednak technologia ta ma znacznie większy potencjał.

Jak zachowują się ludzie korzystający z wirtualnej rzeczywistości? W jaki sposób VR może pomóc w terapii i rehabilitacji? O tym opowiedzą moi rozmówcy w studiu TOK FM: dr Cezary Biele - kierownik Laboratorium Interaktywnych Technologii w Ośrodku Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytucie Badawczym oraz Paweł Pasternak - współtwórca i dyrektor generalny firmy VR TierOne.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o badaniach z wykorzystaniem VR i wirtualnej modzie.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 20 marca o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!