Jak nowe technologie zmieniają muzea? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o wpływie cyfrowych mediów na polskie muzea.

Polacy chętnie odwiedzają muzea – deklaruje to ok. 24 proc. przebadanych przez ARC Rynek i Opinia  – i jednocześnie oczekują, że placówki te będą korzystać z dobrodziejstw cyfrowego świata. Jednak podążanie za technologiczną modą nie zawsze ma sens. Czy muzeum powinno mieć własną aplikację mobilną? A może lepszym pomysłem jest współpraca z Wikipedią? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Karolina Tabak, kierownik działu digitalizacji i dokumentacji wizualnej Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Krzysztof Machocki, rzecznik prasowy stowarzyszenia Wikimedia Polska.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o Wikipedii, wolnych licencjach, crowdsourcingu, edukacji artystycznej, cyfrowej historii, digitalizacji i marketingu kultury.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 27 maja o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!