Jak pandemia wpłynęła na cyfryzację medycyny? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o digitalizacji ochrony zdrowia.

Pandemia przyśpieszyła transformację cyfrową w wielu dziedzinach. Coraz częściej dziś pracujemy zdalnie, uczymy się zdalnie czy robimy zakupy przez internet. Konieczność zachowania dystansu wymusiła też na nas szersze stosowanie telemedycyny: zdalnych porad, konsultacji, a nawet analiz medycznych.

Czy wskutek pandemii proces cyfryzacji medycyny przyśpieszy? I jak wpłynęła ona na innowacje rozwijane przez startupy z sektora medtech? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM: dr Ligia Kornowska, lekarka, dyrektorka zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali, liderka Koalicji “AI w zdrowiu”, propagatorka sztucznej inteligencji w medycynie.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o innowacjach medycznych, telemedycynie i sztucznej inteligencji.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 3 kwietnia o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!