Jak się chronić przed inwigilacją? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o zagrożeniach dla prywatności w Polsce.

W związku z nowelizacją ustawy o policji (zwaną potocznie ustawą inwigilacyjną) Polacy zaczęli bardziej interesować się poufnością danych elektronicznych. Kto i kiedy może mieć do nich dostęp? Czy nasza prywatność jest dobrze chroniona przez prawo? I jak możemy sami chronić się przed inwigilacją? O tym opowiedzą w studiu TOK FM Wojciech Klicki z Fundacji Panoptykon i Krzysztof Zieliński z Gemiusa.

Przy okazji przypominam archiwalne audycje o tożsamościach internetowych, big data, wyzwaniach w sferze prywatności, bezpieczeństwie i prawie do bycia zapomnianym. Warto też przeczytać poradnik przygotowany przez prof. Dariusza Jemielniaka i zapoznać się z Cyfrową Wyprawką opracowaną przez Fundację Panoptykon.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 30 stycznia po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!