Zima jest nienaturalnie ciepła, co oznacza, że zużywamy mniej energii na ogrzewanie. Jednak problem smogu w Polsce nie znikł - wciąż w wielu miastach normy zanieczyszczenia powietrza są znacznie przekroczone. Szczególnie źle wygląda poziom drobnych pyłów, wnikających do organizmu i szkodzących m.in. mózgowi i sercu.

Skąd biorą się takie zanieczyszczenia? I w jaki sposób możemy zmniejszyć ich poziom w naszym otoczeniu? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM - dr inż. Anna Gayer, naukowczyni, nauczycielka akademicka, działaczka społeczna, specjalistka od zanieczyszczeń powietrza.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o pomysłach na walkę ze smogiem, polskiej energetyce i drzewach w mieście.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 11 stycznia o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!