Jak sobie poradzić ze stresem? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o sposobach na opanowanie chronicznego stresu.
Jak sobie poradzić ze stresem? [AUDYCJA]

Stres towarzyszy nam nieustannie, a od roku jego natężenie zdecydowanie wzrosło w związku z pandemią. Próbujemy sobie z nim radzić, ale nie zawsze robimy to dobrze. Często uciekamy od problemu w alkohol, papierosy, pornografię czy toksyczne relacje. Są jednak inne, bezpieczniejsze i skuteczniejsze metody radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Czym tak naprawdę jest stres? Skąd się bierze? I jak powinniśmy go optymalizować, by nam pomagał, a nie szkodził? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM – dr Ewa Jarczewska-Gerc, psycholog z Uniwersytetu SWPS, specjalistka od stresu i radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o mitach dotyczących stresu, kryzysach w czasie pandemii i uważności w seksie.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 12 czerwca o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!