Jak stworzyć nawigację w budynkach? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o nawigacji wspierającej osoby z niepełnosprawnościami.
Jak stworzyć nawigację w budynkach? [AUDYCJA]

Wszyscy oswoili się już z nawigacją GPS, która działa w urządzeniach samochodowych czy smartfonach. Jednak wewnątrz budynków sygnał GPS może być za słaby, a klasyczne cyfrowe mapy nie obejmują takich miejsc. Wtedy do gry wchodzą nowe technologie, takie jak nadajniki Bluetooth i aplikacje mobilne.

W jaki sposób ułatwiają one osobom z niepełnosprawnościami poruszanie się po centrach handlowych, muzeach czy urzędach? Komu jeszcze może pomóc takie rozwiązanie? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM – Magda Wawrzyniak, współzałożycielka startupu Associated Apps.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o bluetooth nowej generacji i technologiach dla osób z niepełnosprawnościami.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 18 września o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!