Jak technologie wpływają na mózgi młodzieży i dorosłych? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o wpływie internetu i komputerów na dobrostan psychiczny.
Jak technologie wpływają na mózgi młodzieży i dorosłych? [AUDYCJA]

W czasie pandemii wielu z nas – a zwłaszcza uczniowie – spędza dużo czasu z komputerem, internetem czy smartfonem. Technologie są wszechobecne i wiemy już, że wpływają one na funkcjonowanie ludzkiego mózgu. Czasami mogą sprzyjać także zaburzeniom czy uzależnieniom. Uzależnienie od gier wideo zostało jakiś czas temu wpisane na oficjalną listę chorób. Jednak rozpoznanie takiego zaburzenia wcale nie jest proste, a skutecznych metod leczenia wciąż brakuje.

Czy młodzi ludzie są na to faktycznie najbardziej narażeni? I jak dbać o higienę cyfrową w rodzinie? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM – dr Urszula Sajewicz-Radtke, psycholog, kierownik naukowy Pracowni Testów Psychologicznych i Pedagogicznych w Gdańsku.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o tajemnicach młodego mózgu, cyfrowych uzależnieniach i inteligencji.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 8 maja o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!