Jak ułatwić badaczom i wynalazcom start w biznesie? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o wspieraniu polskich innowatorów.

Polskim naukowcom i wynalazcom nie brakuje dobrych pomysłów. Gorzej bywa natomiast z ich realizacją. Wiele innowacji nigdy nie trafia na rynek albo przegrywa konkurencję z rozwiązaniami zagranicznymi. Jak można to zmienić? Chociażby poprzez inicjatywy wspierające innowatorów na różnych etapach ich rozwoju: począwszy od pierwszych samodzielnych odkryć, przez przygotowywanie pomysłu na biznes po wejście na rynek. O szczegółach opowiedzą moi goście w studiu TOK FM:

  • Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii,
  • Aneta Michalska i Anna Wójtowicz-Krawiec, uczestniczki programu pre-akceleracyjnego Alfa.ac,
  • Mateusz Tułecki, dyrektor strategiczny programu akceleracyjnego GrowPoint Akademii Leona Koźmińskiego.

Przy okazji przypominam archiwalne audycje o współpracy nauki i biznesu, innowacyjnych startupach, młodych naukowcach i konstruktorach.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 9 stycznia po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!