Jak wprowadzić innowacyjną technologię na rynek? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o komercjalizacji odkryć naukowych.

Polscy naukowcy dokonują wielu obiecujących odkryć. Jednak ich komercjalizacja, czyli przejście od pracy naukowej do dostępnego na rynku produktu czy usługi bywa bardzo trudna. Transfer wiedzy na uczelni często nie działa prawidłowo, komisje przyznające granty potrafią odrzucić nawet bardzo ciekawe projekty, a znalezienie inwestorów dla młodej firmy może być wyzwaniem.

Jak sobie poradzić z przeciwnościami? I jak przebiegał rozwój polskiej technologii wykorzystanej w kosmetykach dla osób uczulonych na nikiel? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM – dr Izabela Zawisza, współwłaścicielka i prezes zarządu KF Niccolum Sp. z o.o.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o innowacjach polskich firm, polskich technologiach medycznych, kardiologii, onkologii, technologiach dla kobiet w ciąży, kobiecych innowacjach oraz inwestycjach w innowacje.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 22 czerwca o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!