Jak wspierać kobiety pracujące w branży IT? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o wsparciu dla informatyczek.

Dobra wiadomość jest taka, że w branży technologicznej pojawia się coraz więcej utalentowanych kobiet – począwszy od studentek kierunków ścisłych i technicznych, po pracownice korporacji i startupów. Zła wiadomość – nadal jest ich za mało. Polska, Europa i świat cierpią na dramatyczny niedobór talentów dla kluczowej dla rozwoju branży teleinformatycznej. Kobiety – których jest na kierunkach informatycznych zaledwie 10-13 proc. – stanowią w tym kontekście wielki, niewykorzystany potencjał.

Nie ulega wątpliwości, że płeć piękna nadal potrzebuje zachęty, by wybierać taką ścieżkę edukacji i kariery, a także wsparcia, gdy się już na niej znajdzie. Jakiego? Nie tylko kampanii społecznych, ale też spotkań z inspirującymi osobami, a nawet obozów wyjazdowych, na których mogą nawiązać nowe znajomości. O szczegółach opowiedzą Estera Kot, Cloud Solutions Engineer w firmie Intel i Joanna Lisiecka z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, które będę gościł w studiu TOK FM w najbliższą sobotę.

Przy okazji polecam archiwalne audycje o wspieraniu kobiet w branży technologicznej i nauce, o mentoringu, korzyściach z porażek i polskich innowacjach medycznych.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 1 paździenika po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!

Warto sprawdzić

Wczytuję wpisy...