Jak wygląda praca w polskim przemyśle kosmicznym? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o projektowaniu kosmicznych urządzeń.
Jak wygląda praca w polskim przemyśle kosmicznym? [AUDYCJA]

Siedem lat temu Polska dołączyła do Europejskiej Agencji Kosmicznej. Od tamtej pory przybyło na naszym rynku firm zajmujących się kosmicznymi technologiami i międzynarodowych projektów, w których Polacy biorą czynny udział. Możemy pochwalić się sukcesami, ale zdarzają się też nieprzewidziane komplikacje i porażki.

Jak wygląda praca nad urządzeniem przeznaczonym dla marsjańskiej sondy? I czy polskie rozwiązania mogą pomóc w uporaniu się z problemem kosmicznych śmieci? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM – Ewelina Ryszawa, inżynier mechanik z firmy Astronika, jedna z ekspertek projektu Jutronauci 2019.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o polskich technologiach satelitarnych, projektach studenckich i podyplomowych i przyszłości eksploracji kosmosu.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 7 września o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!