Jak wyglądałoby lądowanie na Księżycu w reżyserii Kubricka?

20 lipca 1969 roku to dzień, który przeszedł do historii. 45 lat temu dwóch Amerykanów: Neil Armstrong i Buzz Aldrin po raz pierwszy stanęło na Księżycu.

20 lipca 1969 roku z lądownika “Orzeł” na powierzchnię Księżyca wyszedł Neil Armstrong i wygłosił słynne zdanie: “To jest jeden mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”. Wkrótce po nim srebrnego globu dotknął Buzz Aldrin. Astronauci rozwinęli flagę USA i zebrali ponad 20 kilogramów skał. Na Ziemię powrócili 3 dni później.

Zainteresowani przebiegiem tego wydarzenia znajdą w sieci mnóstwo archiwalnych treści, w tym m.in. oryginalną relację prowadzoną przez stację CBS, stronę misji Apollo 11 czy archiwalne zdjęcia misji.

Jest także wiele śmiesznych materiałów związanych z tym wydarzeniem. Jednym z nich jest klip wideo nakręcony przez ilustratora i artystę Nicka Acosta, który pokazał, jak wyglądałoby lądowanie na Księżycu, gdyby nakręcił je Stanley Kubrick. Poniżej film z wmontowanymi scenami i muzyką z filmu “Odyseja kosmiczna” z 1968 roku.

Czytaj więcej: