Jak zachęcić seniorów do korzystania z nowych technologii? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o cyfrowych seniorach!

Dostęp do internetu jest dziś łatwiejszy niż kiedykolwiek. Duża część Polaków używa smartfonów, wielu ma komputery w domach, są też publicznie dostępne stanowiska np. w bibliotekach. A mimo to wielu z nas nadal nie korzysta z najnowszych technologii. Jest to szczególnie widoczne w grupie osób po 50. roku życia. Aż 10 mln z nich nadal jest “cyfrowo wykluczonych”.

Dlaczego tak jest? Jak to zmienić i czemu warto się o to starać? O to zapytam moje rozmówczynie w studiu TOK FM: Jolantę Dec, Latarniczkę Polski Cyfrowej oraz dwie cyfrowe seniorki: Annę Chmielewską i Hannę Stanisławską. A to krótki film o programie Polska Cyfrowa Równych Szans (z udziałem Jolanty Dec):

Przy okazji polecam archiwalne audycje o cyfrowej aktywizacji pokolenia 50+, digitalizacji kultury, wirtualnych muzeach, bibliotekach 2.0 i ebookach.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 18 lipca po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Zapraszam!