Powstanie pierwszych miast dało nowe możliwości patogenom. W gęsto zamieszkanych osiedlach pojawiły się nieznane wcześniej choroby, przeradzające się w epidemie i pandemie. Mimo to do dziś utrzymuje się trend migracji ludzi do ośrodków miejskich, które stają się coraz bardziej zatłoczone i zanieczyszczone.

Czy pandemia COVID-10 wyhamuje to zjawisko? I jak powinny wyglądać miasta przyszłości, by były dobrym miejscem do życia? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM - Natalia Hatalska, analityczka trendów, szefowa i założycielka InFuture Hatalska Foresight Institute.

Przy okazji polecam archiwalne audycje o świecie po pandemii, technologii 5G, inteligentnych miastach i architekturze przyszłości.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 9 stycznia o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!