Jak zmienia się podejście Polaków do nauki i naukowców? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o nastawieniu do nauki w Polsce.
Jak zmienia się podejście Polaków do nauki i naukowców? [AUDYCJA]

W czasie pandemii do głosu doszli – bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – ludzie negujący dokonania nauki. Z badania State of Science Index wynika jednak, że w porównaniu do innych krajów Polacy są jednym z najmniej sceptycznych wobec nauki narodów. Większość z nas ufa nauce i naukowcom, a także uważa dziedziny ścisłe za przyszłościowe i ważne dla rozwoju młodych ludzi.

Jak przekonać sceptyków do nauki? I w jaki sposób można dbać o rozwój tzw. kapitału naukowego w Polsce? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM – Małgorzata Łukianow, specjalistka w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego Centrum Nauki Kopernik, doktorka socjologii.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o pseudonauce, zaufaniu do naukowców i promocji dziedzin ścisłych.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 19 czerwca o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!