Jak zostać współwłaścicielem innowacyjnej firmy? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o crowdfundingu udziałowym.

Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy rozpoczynającej działalność albo planującej poszerzenie jej zakresu? Twórcy startupów na początku sięgają do własnych oszczędności lub proszą o wsparcie rodzinę. Mogą zaciągnąć kredyt w banku, mogą znaleźć inwestorów, którzy wyłożą duże kwoty. Jest jednak inna możliwość – tzw. crowdfunding udziałowy.

Chodzi o zwrócenie się do inwestorów dysponujących niewielkimi środkami. W zamian za kilkadziesiąt czy kilkaset złotych każdy może stać się współwłaścicielem innowacyjnego przedsiębiorstwa. O tym, jak to działa i komu się przydaje opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Lucyna Warda z GetFunded.pl i Arkardiusz Regiec z BeesFund.com.

Przy okazji polecam archiwalne audycje o crowdfundingu, startupach, wspieraniu wynalazców, wirtualnej rzeczywistości, technologiach przyszłości, technologiach dla niepełnosprawnych i miejskim pszczelarstwie.

Specjalnego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 3 maja po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!