Jak zwiększyć zaufanie do nauki? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o popularyzacji nauki i zaufaniu do niej.

Choć w mediach coraz częściej widać i słychać zwolenników pseudonauki i hipotez spiskowych, sama nauka ma się w Polsce całkiem dobrze. Zagrożenie ze strony pandemii wzmocniło nawet społeczne zaufanie do niej – a przynajmniej taki wniosek płynie z badań “State of Science Index”. Polacy mają nadzieję, że naukowcy opracują skuteczne terapie i szczepionki, wielu deklaruje też, że chętnie się zaszczepi.

Jak wzmocnić ten pozytywny trend? I czy opowieść o nauce może być równie atrakcyjna, jak mitologie antynaukowe? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM – dr Paulina Mozolewska, biolożka, popularyzatorka, autorka bloga naukowka.pl.

Przy okazji polecam archiwalne audycje o popularyzacji biologii, fake newsach i mitologiach internetowych.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 12 grudnia o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!