Jaką rolę odgrywają dziś sceptycy? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o sceptycyzmie i racjonalnym podejściu do rzeczywistości.

Sceptyczne podejście do rzeczywistości stało się ostatnio modne. Wiele osób kwestionuje prawdziwość teorii ewolucji, bezpieczeństwo szczepień ochronnych, a nawet kulistość Ziemi. Czym różni się takie podejście od naukowego, racjonalnego sceptycyzmu? I dlaczego sceptycy lepiej radzą sobie z pseudonauką, szarlatanerią i post-prawdą? O tym opowie mój gość w studiu TOK FM: dr Tomasz Witkowski, psycholog, pisarz, autor książek z serii „Zakazana psychologia” („Psychology Led Astray”), przedstawiciel Klubu Sceptyków Polskich.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o racjonalnym myśleniu, GMO, pseudonauce, mitach dotyczących stresu i pomocy po traumie, postprawdzie i podziałach w internecie oraz stronę Europejskiego Kongresu Sceptyków.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 10 czerwca o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!