Jakie innowacje powstają w Polsce dzięki kobietom? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o kobiecych innowacjach.

Teoretycznie płeć nie powinna mieć znaczenia w przypadku tworzenia innowacji i zakładania firm. Jednak – przynajmniej w Polsce – nadal niewiele jest kobiet w branży startupowej. Tym bardziej więc warto mówić o tych, które odważyły się na wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów. Moimi gośćmi w studiu TOK FM będą dwie takie właśnie kobiety: Urszula Herman, współzałożycielka i prezes zarządu startupu PelviFly (jej wypowiedzi znalazły się w artykule „9 mitów o nietrzymaniu moczu“ opublikowanym w “Focus Medycyna” 3/2016) oraz Natalia Świrska, współzałożycielka i dyrektorka marketingu w startupie Ada wykorzystującym czatboty i sztuczną inteligencję (o tym trendzie pisaliśmy w artykule „Jak człowiek z robotem“).

Przy okazji polecam audycje archiwalne o kobietach w nauce, związkach nauki z biznesem, polskiej innowacyjności, technologiach medycznych, czatbotach oraz kobietach i dziewczynach w dziedzinach ścisłych.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 1 lipca o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!