Jakie mity wykreowała pandemia? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o mitologiach w czasie pandemii COVID-19.

Ciężka próba, jakiej poddaje nas pandemia COVID-19 wpłynęła też na sferę mitów, którymi posługujemy się na co dzień. Początkowo wydawało się, że choć część z nich będzie konstruktywna: pokładaliśmy nadzieję w naukowcach pracujących nad szczepionkami, docenialiśmy wysiłek pracowników ochrony zdrowia. Szybko jednak pojawiły się mity negujące istnienie wirusa i zagrożenie, jakie stwarza on dla nas wszystkich.

Czy to, że rosną one w siłę było nieuniknione? I jak możemy przeciwstawić im pozytywne, bazujące na nauce mitologie? O tym opowie mój rozmówca w studiu TOK FM – dr hab. Marcin Napiórkowski, semiotyk kultury z Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, autor bloga mitologiawspolczesna.pl.

Przy okazji polecam archiwalne audycje o mitach internetowych i dezinformacji.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 14 listopada o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!