Kampus Google w Koneserze

Firma Google wybrała lokalizację Campus Warsaw. Przestrzeń Google dla startupów technologicznych powstanie w zabytkowym budynku warszawskiego Centrum Praskiego Koneser.

Historia “Konesera” jest bardzo interesująca. Ten kompleks budynków z czerwonej cegły powstał w XIX wieku i przetrwał II Wojnę Światową. Niedługo rozpocznie się renowacja obiektu na potrzeby firmy Google. 

Budowę kampusu w Warszawie ogłosił w ubiegłym roku prezes rady Google, Eric Schmidt, który po raz pierwszy odwiedził nasz kraj w związku z obchodami 25-lecia wolnej Polski. Campus Warsaw stanie się centrum społeczności startupowej dla przedsiębiorców z Polski i całej Europy Środkowo-Wschodniej. Przestrzeń zostanie otwarta pod koniec 2015 r.

POCZYTAJ I POSŁUCHAJ: Czy startupy to dobry sposób na innowacje?

Google Campus Warsaw powstaje w ramach programu innowacyjności i przedsiębiorczości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Campus Warsaw dołączy do międzynarodowej sieci kampusów w Londynie, Tel Awiwie i Seulu oraz do przestrzeni w Madrycie i Sao Paulo, które zostaną otwarte do końca tego roku.

Zobacz, jak wygląda Google Campus Tel Aviv: