Kiedy powstanie cyfrowy mózg? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o sztucznej inteligencji i robotach.
mózg
mózg

Naukowcy i inżynierowie od dawna próbują stworzyć technologie naśladujące człowieka. Coraz częściej w naszym otoczeniu pojawiają się roboty, a z algorytmów sztucznej inteligencji każdy z nas może skorzystać, sięgając po smartfon. Rzadko jednak zastanawiamy się nad skutkami rozwoju takich technologii.

Czy próby stworzenia humanoidalnych maszyn i cyfrowych mózgów to na pewno dobry pomysł? A jeśli tak, to gdzie warto wykorzystywać takie rozwiązania? O tym opowie mój gość w studiu TOK FM – Robert Firmhofer, dyrektor naczelny Centrum Nauki Kopernik.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o edukacji, kompetencjach i wpływie technologii na mózg.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 15 stycznia o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!