Kiedy zbudujemy bazę na Marsie? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o technologiach kosmicznych i eksploracji kosmosu.
Kiedy zbudujemy bazę na Marsie? [AUDYCJA]

Polski przemysł kosmiczny stopniowo rozwija się. Nasi specjaliści zajmują się m.in. technologiami satelitarnymi i projektowaniem robotów przeznaczonych do pracy poza Ziemią. Jednak eksploracja kosmosu najczęściej kojarzy się z misjami załogowymi. Światowe mocarstwa zapowiadają powrót ludzi na Księżyc, a w dalszej perspektywie zakładanie bazy na Marsie.

Kiedy takie misje będą możliwe? I czy praca nad nimi pomoże nam w rozwiązaniu ziemskich problemów? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM – Justyna Pelc, liderka grupy Innspace.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o danych satelitarnych, eksploracji kosmosu, ekstremofilach i technologiach kosmicznych.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 8 stycznia o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!