Kolej Linowa Kasprowy Wierch w animowanym doodle z okazji 80 lat istnienia

Dokładnie 80 lat temu, 15 marca 1936 roku, została uruchomiona Kolej Linowa Kasprowy Wierch. Z tej okazji powstał specjalny animowany doodle, a na Mapach Google pojawiły się zdjęcia Street View.

Dokładnie 80 lat temu, 15 marca 1936 roku, została uruchomiona Kolej Linowa Kasprowy Wierch, a ze stacji Kuźnice wyjechał pierwszy wagonik. Z tej okazji stworzyliśmy specjalnego animowanego doodle’a, którego możecie podziwiać dzisiaj na stronie głównej wyszukiwarki Google. Googleprzygotowało też dodatkową niespodziankę – od dziś, widoki z trasy kolejki oraz z samego szczytu można obejrzeć na Mapach Google dzięki Street View.

Jeśli do tej pory nie mieliście jeszcze okazji odwiedzić Tatr i wjechać na jeden z najwyższych szczytów tych wspaniałych gór, od dziś, dzięki zdjęciom Street View możecie nadrobić zaległości. Zobaczcie jak wyglądają z zewnątrz stacja dolna Kuźnice, wnętrze kolejki z pięknym widokiem dookoła, stacja na Myślenickich Turniach, zapierający dech w piersiach widok z górnej stacji oraz oczywiście widok ze stoku Kasprowy.