Komary tygrysie atakują USA

Mieszkańcy New Jersey zmagają się z inwazją azjatyckich komarów tygrysich, które kąsają późno po południu i mogą przenosić Gorączkę Zachodniego Nilu

Tego lata stan New Jersey musi się zmierzyć nie tylko z głośnym cykaniem cykad. Mieszkańców atakują w tym roku także komary azjatyckie, zwane też tygrysimi, jedne z najbardziej rozpowszechnionych i najliczniej występujących komarów na całym obszarze Azji Południowo-Wschodniej.

Owady te osiągają rozmiary od 2 do 10 mm długości. Są agresywne i bardzo aktywne w ciągu dnia. Najczęściej gryzą wczesnym rankiem i późnym popołudniem. Atakują ludzi, zwierzęta, w tym ssaki, płazy, gady i ptaki. Z tego też powodu przenoszą wiele groźnych chorób.

Azjatyckie komary tygrysie, znane są ze względu na przenoszenie m.in. gorączki Zachodniego Nilu, wirusowej i bardzo groźnej dengi, zapalenia mózgu i choroby chikungunya.

Władze miasta ostrzegają, że larwy komarów potrzebują ok. tygodnia by dojrzeć i wykluć się w owady. Dlatego to, co powinni robić właściciele domów, to unikać stojącej wody. Nawet niewielka ilość stojącej wody może stanowić zagrożenie.