Kto wymyślił stringi?

Majtki w formie rzemyka lub paseczka, znane dziś jako strings (stringi) albo thongs, po raz pierwszy pojawiły się w 1939 roku na wystawie World’s Fair – świat jutra.

Projekt powstał z myślą o egzotycznych tancerkach, którym nowojorski burmistrz Fiorello LaGuardia zabronił tańczyć w nocnych klubach nago. W 1974 r. Rudi Gernreich, kreator mody, sięgnął po pomysł sprzed lat, opracowując projekt kostiumu kąpielowego. Stworzył majtki o nazwie thong bikini. W 1977 r. jego wynalazek trafił na rynek brazylijski pod nazwą tangas.

Amerykańscy spece od marketingu opracowali teorię, że dzięki nim plaże Ameryki Południowej stały się najgorętsze na świecie. Turystki przybywały do Brazylii, by pokazywać pośladki w thongas, czego nie odważyłyby się zrobić na plażach własnego kraju. Tangas były w Brazylii traktowane jako kostium kąpielowy, ale w USA na początku lat 80. trafiły do katalogu bielizny Victoria’s Secret. Stringi stały się elementem codziennej bielizny, bo projektanci mody szukają inspiracji w ubiorach z sex shopów.

CZYTAJ TEŻ: