Latający talerz na eBay’u

          Firma zapewnia, że 20-letni talerz, pomimo 200 godzin spedzonych w powietrzu, jest w doskonałym stanie. Według prezesa firmy, Paula Mollera, zakup takiego unikalnego pojazdu jest równoznaczny z zakupem fragmentu historii lotnictwa. Prace nad talerzem położyłybowiem fundament pod nowe modele, które obecnie znajdują się w procesie produkcji, a ich sprzedaż rozpocznie się w połowie następnego roku.

Amerykańska firma Moller International postanowiła sprzedać na aukcji internetowej eBay prototyp dwuosobowego talerza latającego M200X.

          Najważniejszym dniem w karierze M200X był dzień 10 maja 1989roku. Wtedy to talerz został zaprezentowany na łamach międzynarodowej prasy, a film z pokazu obiegł światowe media.

          W czerwcu tego roku Moller International ogłosiła, że w roku 2009 rozpocznie się sprzedaż 40 latających talerzy nowego modelu M200G. Kilka dni temu pisaliśmy natomiast o nowym pomyśle Moler International – latającym Ferrari.

          Aukcja firmy Noller International nie jest pierwszą aukcją za pośrednictwem portalu eBay. W lutym 2003 Paul Moller chciał sprzedać na aukcji eBay latający samochód M400 Skycar, lecz nie znalazł klienta. Czy uda mu się tym razem?

          Cena latającego talerza na aukcji, której zakończenie wyznaczone zostało na 7 października, wynosi na chwilę obecną 20 tys. USD. JSL

źródło: www.moller.com