Mundial na orbicie

Astronomowie na pokładzie ISS też oglądają mundial i … grają w piłkę. A do tego? Wykonują akrobacje, które nigdy nie byłyby możliwe na naszej planecie!

Wczorajszy mecz Niemcy-USA śledzili kibice na całym świecie oraz… astronomowie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kiedy reprezentacje obu drużyn szykowały się do piłkarskiego pojedynku, wysoko nad ich głowami już trwał “mecz” w warunkach zmniejszonej grawitacji.

Amerykanie z NASA – Steve Swanson i Reid Wiseman zagrali przeciwko Alexandrowi Gerstowi z Europejskiej Agencji Kosmicznej. Wszyscy trzej naukowcy to zapaleni miłośnicy piłki nożnej. Tuż przed rozpoczęciem meczu nagrali krótkie życzenia najlepszych emocji w czasie oglądania meczu dla kibiców z całego świata. Potem astronomowie sami zaprezentowali, jak strzały, przewrotki i główki robi się na ISS. Zobaczcie sami!

Rozrywka i zabawa na orbicie to gwarancja psychicznego zdrowia astronautów. O ich codziennym życiu w kosmosie opowiada film Dany Rangi „Jestem w kosmosie”. Czytaj wiecej!