Na czym polega dostępność technologii? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:20 i 14:40 porozmawiamy o technologiach dostępnych i tym, jak je projektować.
Na czym polega dostępność technologii? [AUDYCJA]

Coraz częściej stykamy się z produktami cyfrowymi w codziennym życiu. Nawet jeśli nie mamy smartfonu czy komputera, możemy skorzystać z biletomatu czy samoobsługowej kasy. Jednak nie wszystkie nowe technologie zostały zaprojektowane tak, by każdy mógł z nich skorzystać. Chodzi tu przede wszystkim o osoby starsze lub z niepełnosprawnościami.

Jak zadbać o ich potrzeby? I na czym polega projektowanie technologii tak, by były dostępne dla jak najszerszego grona użytkowników? O tym opowie moja rozmówczyni w studiu TOK FM – Aleksandra Czechońska, product designer z firmy Boldare.

Przy okazji polecam odcinki archiwalne o dostępności stron internetowych (z 2015 r.) i uzależnieniach technologicznych.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać5 lutego o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!