Nagroda “Focusa” dla francuskiego astronauty

Francuski astronauta Jean-François Clervoy będzie gościem tegorocznej edycji Planete+ Doc Film Festival. Uznaliśmy go za największą osobowość festiwalu.

Jean-François André Clervoy to inżynier, pilot, weteran trzech misji NASA. Jego prywatne archiwa reżyserka Dana Ranga wykorzystała w filmie “Jestem w kosmosie“, który opowiada o tym jak wygląda życie na stacji kosmicznej (więcej na ten temat piszemy w artykule “Kosmiczne jaja“.

Film będzie można zobaczyć dziś o godz. 18.30 w warszawskiej Kinotece. Po projekcji Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” wręczy astronaucie nagrodę  dla „Największej osobowości festiwalu PLANETE+ DOC”. Potem rozpocznie się spotkanie, w czasie którego Clervoy opowie o doświadczeniach związanych z przebywaniem w kosmosie. Zachęcamy też do posłuchania audycji “Człowiek 2.0” na ten temat (pobierz podcast)

Nagroda dla największej osobowości festiwalu jest przyznawana przez redakcję “Focusa” co roku. Jej laureatami zostali dotychczas m.in. wynalazca Yoshiro Nakamatsu (“Mistrz świata w wymyślaniu“) i badaczka szympansów Jane Goodall (“Szympani“). “Focus” jest jednym z patronów medialnych Planete+ Doc Film Festival.