Najstarszy uwieczniony wypadek komunikacyjny na wyciągnięcie ręki. Do sieci trafiło niezwykłe nagranie

Pochodzące z końca XIX wieku nagranie ukazuje najstarszy uwieczniony wypadek komunikacyjny. Materiał został poddany obróbce cyfrowej i trafił do sieci.
Najstarszy uwieczniony wypadek komunikacyjny na wyciągnięcie ręki. Do sieci trafiło niezwykłe nagranie

Teraz można go obejrzeć w serwisie YouTube, na kanale Nineteenth century videos. Back to life. Nagranie pochodzi z 1900 roku i zostało poddane koloryzacji. 60 klatek na sekundę, rozdzielczość 4K i niebywałe szczegóły sprawiają, że oglądanie tego nieco ponad 3-minutowego materiału to sama przyjemność.

Czytaj też: Karaluchy-cyborgi wkraczają do akcji. Jak można je wykorzystać?

Przy okazji możemy zdać sobie sprawę nie tylko z tego, jak ogromny postęp miał miejsce w świecie cyfrowych technologii, ale również jak bardzo rozwinęła się motoryzacja. 122 lata później świat jest niemal nie do poznania, a dzięki nagraniom takim jak powyższe możemy się o tym przekonać. Lokomotywa drogowa napędzana parą, która wpadła do rowu wymagała pomocy ze strony pokaźnej liczby ludzi, by ostatecznie wrócić do prawidłowej pozycji.

Wspomniany kanał słynie z tego typu odświeżonych materiałów. Jeden z nich, umieszczony w sieci w zeszłym roku, ukazuje bitwę na śnieżki z 1897 roku. Możecie ją zobaczyć powyżej.