Największa budowla LEGO na świecie

Ma ponad 3 metry wysokości i aż 13 metrów długości. Na Times Square odsłonięto reprodukcję Lego X-wing Fighter, która została zeskalowana do rozmiaru rekwizytów używanych w filmach.

Replika X-wing fighter została wykonana w całości z klocków Lego. Model zbudowany w Czechach, jest wynikiem pracy 32 osób, które spędziły przy nim aż 72000 godzin, czyli ponad 4 miesiące.

To największa rzeźba Lego w historii. Składa się z ponad 5 milionów elementów i waży ponad 20 ton.

Budowa każdego modelu Lego rozpoczyna się na komputerze. Także w tym przypadku projektanci użyli oprogramowania Lego Brick Builder. Oprogramowanie najpierw rysuje trójwymiarową siatkę obiektu, a następnie interpretuje tę siatkę i przekłada ją na klocki Lego.

Myśliwiec X-wing to jeden z najczęściej pojawiających się typów statków kosmicznych świata “Gwiezdnych wojen”. X-wingi są uzbrojone w cztery działka laserowe umieszczone na końcach rozkładanych skrzydeł, oraz dwie wyrzutnie torped protonowych, mogące pomieścić w sumie 6 takich pocisków. Pilotowi pomaga w nawigacji droid astromechaniczny, który może też przeprowadzać w czasie lotu pomniejsze naprawy.