Nakręć film i wygraj!

Tylko do 9 marca można wziąć udział w konkursie „Magia rzeczywistości“ pod naszym patronatem. Do wygrania cenne nagrody!

Jeśli jesteś uczniem w wieku 10–15 lat albo nauczycielem, zachęcamy do udziału w konkursie na najciekawszy film pokazujący niezwykłość otaczającego świata w postaci ciekawych zjawisk naukowych lub przyrodniczych. Film powinien mieć 5–10 minut, może być wykonany dowolną techniką.

Inspiracją dla organizatora konkursu, serwisu Laickie.pl, była najnowsza książka Richarda Dawkinsa, jednego z najbardziej znanych ewolucjonistów na świecie. „Magia rzeczywistości” pokazuje na licznych przykładach, że naukowe patrzenie na świat jest o wiele bardziej fascynujące niż magiczne sztuczki, baśnie czy religijne mity. Egzemplarze tej książki są też w puli nagród konkursu – obok sprzętu elektronicznego ufundowanego przez firmę Toshiba.

„Focus“ jest jednym z partnerów konkursu, obok m.in. wydawnictwa CiS, Rady Upowszechniania Nauki Polskiej Akademii Nauk oraz Instytutu Genetyki i Biotechnologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej o konkursie (w tym regulamin)Wydarzenie na FacebookuWięcej o książce „Magia rzeczywistości“

Więcej:konkursyNews