Naukowy Wrocław

Rozpoczynający się Dolnośląski Festiwal Nauki to „pigułka wiedzy” podana w przystępnej i przyjaznej formie.

W piątek 19 września rozpoczyna się na Politechnice Wrocławskiej. Dolnośląski Festiwal Nauki.
Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu (edycja stacjonarna) i październiku (sesje wyjazdowe w Legnicy, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich) przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawych zjawisk otaczającego nas świata.
Festiwal w atrakcyjnej, zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie staramy się prezentować osiągnięcia nauki we wszystkich dziedzinach wiedzy.
Organizatorzy imprezy chcą, aby nauka nie była postrzegana jako hermetyczna, niedostępna i niezrozumiała. Chcą przybliżyć jej tematy, problemy, które rozwiązuje, korzyści, jakie z niej płyną, pokazać jej postęp w różnych dyscyplinach oraz nowe kierunki, jak biotechnologia, nanotechnika i nanotechnologia. Podejmowane tematy są odpowiedzią na ważne dylematy społeczne. W czasie festiwalu będzie można posłuchać wykładów wielu naukowców i popularyzatorów nauki. Będzie można się dowiedzieć, czy heavy metal leczy i jak już niedługo będzie wyglądał żołnierz XXI wieku. h.k.