Niezwykłe roboty na wystawie w Tokio

Na wystawie zwiedzający będą mogli porozmawiać i wejść w interakcję w robotami, które do złudzenia przypominają ludzi.

Na wystawie w japońskim Narodowym Muzeum Nauki można oglądać roboty, które do złudzenia przypominają ludzi oraz brzmią jak ludzie. Androidy są aktywną częścią wystawy, oprowadzą gości po muzeum, opowiedzą o sobie, a nawet pożartują z odwiedzającymi.

Dwa roboty: dorosła kobieta – Otonaroid i dziewczyna – Kodomoroid to najnowsze wynalazki słynnego profesora Hiroshi Ishiguro z Uniwersytetu w Osace, autora licznych humanoidalnych robotów, które wiernie naśladują ludzi, odtwarzając nawet tak drobne ruchy jak mimika twarzy [CZYTAJ WIĘCEJ: Rodzi się robot].

W tokijskim muzeum Kodomoroid występuje jako prezenterka wiadomości, która mówi m.in. o swoim marzeniu, by posiadać w domu własny telewizor.

Kolejny projekt, nad którym pracuje prof. Ishiguro to Pepper, robot, który potrafi odczytywać ludzkie emocje. Na rynek trafi już w przyszłym roku, a jego cena ma być porównywalna z ceną przeciętnego laptopa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wyglądają prawie jak ludzie, ale maja nieludzkie możliwości: są wytrzymalsze i silniejsze. Już wkrótce mogą zająć nasze miejsce wszędzie tam, gdzie nie chcemy lub po prostu nie możemy być!