Nowoczesny portret w 3D

Trójwymiarowa figurka zamiast tradycyjnego portretu? Takiego wyboru mogą dokonać klienci nowego butiku, który powstał w jednej z modnych dzielnicy Paryża.

Paryskie studio “Le Moimee Store” jest pierwszym miejscem na świecie, które specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych trójwymiarowych portretów. Klienci mają możliwość wydrukowania w trójwymiarze swojej podobizny w formie figurki. Postać może być nawet o połowę mniejsza od klienta. Natomiast pozycja, ubrania i dodatki – to wszystko można wybierać dowolnie, uwieczniając samego siebie np. w ulubionej stylizacji.

– To nowy pomysł na tradycyjny portret. Dobrze wiemy, jak wyglądamy na zdjęciach, ale widok figurki, która odzwierciedla nas samych robi naprawdę niesamowite wrażenie – mówi Sylvie Roche, założycielka i pomysłodawczyni studia.

Studio Moimee to jeden z dość popularnych ostatnio pop-up store’ów. To sklepy, które otwierane są jedynie na krótko i sprzedają ograniczoną ilość towaru lub prezentują klientom nową usługę. Pomysłodawcy nowego sklepu chcą przybliżyć klientom ideę drukowania 3D i pokazać, jakie są możliwości tej technologii. Według firmy badawczej Gartner drukowanie 3D będzie jednym z 10 najlepszych strategicznych trendów technologicznych w 2015 roku.

Czytaj więcej: