Nowy Samsung Galaxy S5 z czytnikiem biometrycznym

Najnowszy model smartfonów firmy Samsung – Galaxy S5 będzie wyposażony w czytnik linii papilarnych. Sprawdź, jakie inne nowości oferuje producent!

W najnowszym Samsungu Galaxy S5 główny przycisk z przodu, podobnie jak w iPhonie 5, będzie działał jak skaner linii papilarnych, niezbędny do odblokowania urządzenia. 

Czytaj także: MOBILE WORLD CONGRESS 2014: KRÓTKI RAPORT Z BARCELONY

Galaxy S5 został wyposażony w ekran Super AMOLED Full HD o przekątnej 5.1″ i procesor 2.5 GHz Snapdragon 800 z 2GB pamięci RAM, obsługą NFC, LTE i Bluetooth 4.0. Dostępne będą dwa modele z wbudowaną pamięcią 16 i 32 GB. Pamięć można zwiększyć dodatkowo wykorzystując karty pamięci o pojemności do 64 GB.

Model S5, odporny na wodę i kurz, trafi do sprzedaży w kwietniu. Jedną z nowości jest aplikacja S Health 3.0, która monitoruje bicie serca użytkownika. W ten sposób aparat może pełnić funkcję osobistego trenera – zapamięta “stan zdrowia” użytkownika i zapisze najważniejsze dane.

Jak zapewnia producent, nowy smartfon został wyposażony m.in. w najszybszy na świecie aparat z autofocusem o rozdzielczości 16 mpix, który umożliwia rejestrowanie materiałów w rozdzielczości Ultra HD. Dodatkowo z przodu znajduje się drugi aparat o rozdzielczości 2,1 Mpix.