Nowy Youtube tylko dla dzieci

Nowy Youtube Kids został stworzony z myślą o najmłodszych. Ma być na tyle bezpieczny, że dzieci będą mogły z niego korzystać samodzielnie, bez nadzoru rodziców.

W poniedziałek Google udostępnił nowa aplikację YouTube Kids dla użytkowników urządzeń z oprogramowaniem iOS i Android. W bezpłatnej aplikacji znalazły się wyłącznie bezpieczne programy edukacyjne, muzyczne i kreskówki dla dzieci. Aplikacja blokuje wszelkie treści, które nie są przeznaczone dla najmłodszych odbiorców.

Pomysłodawcy nowej wersji Youtube’a chcieli, by rodzice mogli swobodnie dawać dzieciom swoje smartfony czy tablety, bez obawy o to, że dziecko przez przypadek włączy filmik, którego nie powinno zobaczyć.  YouTube Kids ma być całkowicie bezpieczny i oferować dzieciom jedynie przeznaczone dla nich treści.

Twórcy aplikacji pomyśleli także o specjalnej, “ukrytej” części dla rodziców. Korzystając z niej rodzice będą mogli dopasować do siebie ustawienia aplikacji, a co najważniejsze, ustawić minutnik. Takie rozwiązanie ma pomóc w kontroli czasu, jaki dziecko spędza przed ekranem.

Czytaj więcej: Co wyrośnie z niemowląt, dla których ekran tabletu, ze zmieniającym się błyskawicznie układem pikseli, stał się częścią życia?