Oskary 2014: NASA gratuluje twórcom “Grawitacji”!

Astronauci NASA pogratulowali twórcom filmu “Grawitacja”, który zdobył najwięcej statuetek podczas ceremonii rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej!

Członkowie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Mike Hopkins, Rick Mastracchio i Koichi Wakata pogratulowali aktorom i twórcom “Grawitacji”: 

Film otrzymał Oskary w kategoriach: najlepszy dźwięk, najlepszy montaż, najlepszy montaż dźwięku, najlepsze efekty specjalne, najlepsza muzyka, najlepsze zdjęcia. Statuetkę odebrał także reżyser filmu – Alfonso Cuarón, okrzyknięty najlepszym reżyserem ubiegłego roku.

Oprócz Sandry Bullock i George’a Clooneya, innym głównym bohaterem “Grawitacji” jest Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Uważni widzowie filmu mogli zobaczyć, co naprawdę dzieje się na ISS, ponad 240 mil nad powierzchnią naszej planety. 

Sandra Bullock w czasie przygotowywania się do roli w “Grawitacji” współpracowała z astronautką NASA Cady Coleman, która przebywała na ISS od 2010 do 2011 roku. Coleman podkreśla: “Grawitacja to nie dokument, ale fabuła. Przenosi ludzi z naszej planety w kosmos. Miałam naprawdę wielkie szczęście jako naukowiec, że mogłam polecieć i mieszkać na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej”.