Oskary na Twitterze

“Birdman” był prawdziwym zwycięzcą oskarowej nocy, jednak to Lady Gada królowała na Twitterze.

To o niej najczęściej “ćwierkali” internauci na całym świecie. Jej hołd oddany filmowi “Dźwięki Muzyki” był najbardziej dyskutowaną sprawą na Twitterze, znacznie gorętszą niż “Birdman” i statuetka w kategorii najlepszy film 2014 roku.

Popularność twittów ukazuje specjalna interaktywna heat-mapa:

Narzędzie pokazuje, jak poszczególne słowa kluczowe zyskiwały popularność w miarę jak kolejne gwiazdy prezentowały się na czerwonym dywanie. Na swoim blogu, twórcy Twittera piszą: Gwiazdy błyszczały ze wszystkich sił podczas 87. ceremonii rozdania Nagród Akademii Filmowej.

Oskary i ciekawostki:

  • Pierwsza ceremonia rozdania Oskarów odbyła się w 1929 roku. Wzięło w niej udział 250 osób, a cała ceremonia trwała … zaledwie 15 minut!
  • W 1940 roku lokalna gazeta ogłosiła nazwiska zwycięzców … jeszcze przed rozpoczęciem gali. Od tamtej pory podczas rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej stosuje się zapieczętowane koperty.
  • Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej to statuetka przedstawiająca rycerza opartego o dwuręczny miecz, stojącego na rolce filmu
  • Oskary wykonuje się z tzw. „britannium”, czyli stopu cyny (93%),antymonu (5%) i miedzi (2%), pokrytego 24-karatowym złotem
  • Czytaj więcej na temat Oskarów 2015!