Ostatnie dni na zgłoszenia do konkursu FameLab

Tylko do końca stycznia naukowcy, którzy potrafią ciekawie opowiadać o swojej pracy naukowej, mogą zgłaszać się do konkursu FameLab. Do wygrania nagrody pieniężne i możliwość reprezentowania Polski podczas międzynarodowego finału w Wielkiej Brytanii.

Trzecią edycję konkursu FameLab organizują Centrum Nauki Kopernik i British Council. 

FameLab to konkurs, w którym w szranki stają biolodzy, inżynierowie, doktorzy nauk medycznych, matematycy, badacze z dziedziny nauk ścisłych, przyrodniczych, medycznych, rolniczych lub technicznych. Wszyscy muszą w sposób jak najbardziej atrakcyjny i zrozumiały opowiedzieć jury i publiczności o swojej pracy naukowej w zaledwie trzy minuty. Liczy się poprawność pod względem naukowym, umiejętność jasnego wytłumaczenia skomplikowanych naukowych zagadnień oraz charyzma. W wystąpieniu może użyć dowolnych rekwizytów, o ile jest w stanie wnieść je na scenę i obsłużyć bez pomocy innych osób.

Zdobywca lub zdobywczyni pierwszego miejsca weźmie udział w międzynarodowym finale konkursu, odbywającym się w Cheltenham w Wielkiej Brytanii, będącym częścią Cheltenham Science Festival. Otrzyma także nagrodę pieniężną: 30 tys. zł na cele naukowe i 5 tys. zł na dowolne wydatki.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie: www.famelab.org.pl/index.php

FameLab 2013 – Zobacz reportaż z półfinału!

Więcej:FameLab