Pierwszy w Polsce tablet 3D

Do sklepów trafił pierwszy w Polsce tablet, na którym można oglądać filmy, zdjęcia i wyświetlać gry z efektem 3D bez konieczności używania specjalnych okularów.

Do tej pory efekt 3D bez konieczności zakładania specjalnych okularów można było oglądać jedynie na wysokiej jakości telewizorach. Teraz technologia obrazu 3D dostępna jest również na tabletach.

Efekt 3D zapewnia zastosowanie ekranu TFT, z przełomową technologią soczewkową, zwaną również multiparalaksą – umożliwiającą oglądanie filmów oraz zdjęć z głębią obrazu 3D. Sercem nowego Vision 3D jest procesor Dual Core 1.5 GHz współpracujący z procesorem graficznym Mali-400.  

CityTab Vision 3D posiada 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280×800 px. Pamięć 16 GB daje możliwość wgrywania dużej ilości filmów, zdjęć i gier. Tablet można połączyć z internetem za pomocą sieci bezprzewodowej WiFi i zewnętrzny modem GSM.

Koszt urządzenia to około 1099 zł. Produkty Colorovo są dostępne w sieci dystrybucji grupy ABC Data, a od połowy 2012 r.  obecne są również w największych polskich platformach sprzedażowych, takich jak np.: Media Markt, Agito.pl, Morele.net oraz NEO24.pl.