Piłka jest w grze ! Sportowa akcja – archiwizacja!

Serdecznie zapraszamy na III Warszawski Piknik Archiwalny w dniu 2 czerwca 2012 r., w godz. 10.00-18.00, do sal i na zewnątrz Pałacu Staszica !!!

To trzecie spotkanie archiwistów, entuzjastów i sympatyków archiwistyki i jej nieprzebranych bogactw, zdecydowaliśmy dostosować pod względem treści i nastroju do przypadających na ten okres Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 i nadać mu hasło:

„Piłka jest w grze ! Sportowa akcja – archiwizacja !”

W założeniu było przygotowanie i zaprezentowanie w różnych formach dokumentacji archiwalnej (dokumenty, nagrania, filmy etc.) oraz prelekcje i pokazy grup sportowych. Coraz bardziej rozszerza się dotychczasowy krąg współorganizatorów (m.in. dwie stacje TVP oprócz Filmoteki Narodowej i Polskiego Radia), co umożliwia zdobycie nowych doświadczeń, kontaktów i pomysłów, a równocześnie ugruntowuje pozycję pikniku wśród wielu innych prestiżowych imprez kulturalno-naukowych Warszawy, które zyskały już wierną publiczność.

Czeka na Państwa 26 znanych instytucji kultury, a wśród nich wiele o szerokiej sławie Archiwów, Bibliotek i Muzeów !

Objęcie patronatu nad III Warszawskim Piknikiem Archiwalnym potwierdziło  Polskie Radio S.A oraz Wydawnictwo G+J Polska, Focus Historia.

Serdecznie zapraszamy!

 

Więcej:News