Po raz pierwszy w TV nowoczesna technika ożywia wizerunek Jezusa

W Boże Narodzenie kanał HISTORY™ zaprasza na premierę filmu ‘Prawdziwa twarz Jezusa?’, który już stał się sensacją w światowych mediach. W tym dwugodzinnym programie specjalnym zespół ekspertów zajmujących się obróbką obrazu próbuje ożywić wizerunek uwieczniony na Całunie turyńskim.

Punktem wyjścia dla tej opowieści jest utkane przed wiekami płótno o długości ponad 4 metrów, zwane Całunem turyńskim, w które – jak wierzą miliony ludzi – przed złożeniem do grobu zawinięto ciało Jezusa Chrystusa. Całun od lat budzi ogromne zainteresowanie i kontrowersje, ale dyskusje toczą się przede wszystkim wokół jego autentyczności. ‘Prawdziwa twarz Jezusa?’ skupia się tymczasem na czymś zupełnie innym.

Na tkaninie zachował się delikatny wizerunek ukrzyżowanego mężczyzny. Wykorzystując nowatorską technikę komputerowej obróbki obrazu, próbujemy przekształcić utrwalony we włóknach płaski, słabo widoczny i nieostry obraz w trójwymiarową, żywą i porusząjącą się postać.

Nasz niezwykły film dokumentalny, równie fascynujący dla przekonanych, jak i po prostu ciekawych, przedstawia najbardziej precyzyjną rekonstrukcję wizerunku człowieka, którego wielu uważa za Jezusa Chrystusa.

PRAWDZIWA TWARZ JEZUSA?
Premiera w sobotę 25 grudnia 2010 r. o godz. 20.00
w kanale HISTORY™