„Podniebny horror” – największa katastrofa DC-8

W niedzielne wieczory TV Puls zaprasza na premierowe odcinki „Podniebnego horroru” – wyjątkowej serii dokumentalnej, opowiadającej o kulisach największych i najgłośniejszych katastrof lotniczych w historii.

Już w najbliższą niedzielę, 4 listopada, o godz. 22.55 autorzy programu  spróbują odpowiedzieć na pytanie, co  wydarzyło się na pokładzie samolotu nigeryjskich linii lotniczych 11 lipca 1991r., którym do swoich domów wracali muzułmańscy pielgrzymi.  Eksperci, badający przyczyny tej tragedii, prześledzą nagrania z czarnych skrzynek, dokumentację techniczną samolotu, wysłuchają relacji naocznych świadków. Wykorzystają też najnowocześniejsze zdobycze techniki, by zrekonstruować przebieg katastrofy.

 

Lot 2120 z Arabii Saudyjskiej już na pasie startowym ma pierwsze problemy. W powietrzu, tuż po starcie, samolot traci sterowność. Piloci usiłują wrócić na saudyjskie lotnisko, jednak jedenaście minut po starcie, w odległości zaledwie dwóch mil od celu, dochodzi do wybuchu. Wszystkie 261 osób będących na pokładzie DC-8 ginie na miejscu.  Wkrótce badacze ustalają, że na chwilę przed wybuchem w kabinie pasażerskiej pojawił się ogień. Co go wywołało i czy to on był przyczyną tragedii? Odpowiedzi na te pytania widzowie TV Puls poznają już 4 listopada o godz. 22.55.