Pojazdy elektryczne

Weekend z „zieloną” motoryzacją na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Na zlocie pojazdów elektrycznych i hybrydowych będzie można zobaczyć, jak wziąć rozbrat z ropą naftową.

W sobotę 20 września startuje w Gdyni I Ogólnopolski Zlot Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych, na którym pokazane zostaną samochody, motocykle, motorowery, rowery, trójkołowce, melexy, łodzie elektryczne lub inny pasażerski sprzęt pływający, lotnie elektryczne, paramotolotnie elektryczne, samoloty elektryczne, helikoptery i tym podobne. Imprezę organizuje Akademia Morska w Gdyni oraz Konsorcjum Green-Stream.
Pojazdy będzie można oglądać od godziny 9:00 w sobotę przy skwerze Kościuszki w Alei Jana Pawła II w Gdyni w miejscu, gdzie cumuje Dar Pomorza, ORP Błyskawica i inne okręty i statki.
Na wystawę zaproszeni zostali konstruktorzy indywidualni z całej Polski oraz przedstawiciele koncernów samochodowych. Pojazdy, które będzie można zobaczyć to m. in. Nissan Cube, Toyota Prius, Elipsa, El-Car, BMW EV, Ford EV, Nexia EV, Peugeot EV, Toyota EV, Wartburg EV.
Patronat nad zlotem objęli minister gospodarki i marszałek województwa pomorskiego. Sponsorem imprezy jest Energa. h.k.