Polacy najlepsi w mistrzostwach RobotChallenge!

Polacy już trzeci raz z rzędu triumfowali w najważniejszych europejskich zawodach robotów w Wiedniu

Polscy konstruktorzy zdobyli aż dziesięć medali: cztery złote, trzy srebrne i trzy brązowe. Drugie miejsce w klasyfikacji – z sześcioma medalami – zajęli Rosjanie.

W wiedeńskich zawodach – uznawanych za największe i najbardziej prestiżowe w Europie – startują mobilne, samodzielne, własnoręcznie skonstruowane roboty.

Mistrzostwa RobotChallenge organizowane są od 2004 roku. Wystartowało w nich  już ponad tysiąc robotów z 31 państw. W tegorocznej, dziesiątej edycji, która odbywała się 23 i 24 marca, wzięło udział kilkuset uczestników z 20 krajów. Zawodnicy z Polski zaprezentowali podczas zawodów 60 robotów.

W 2013 roku konstruktorzy robotów mogli rywalizować w 15 różnych konkurencjach. Aż trzy medale (złoty, srebrny i brązowy) Polacy zdobyli w kategorii Mini Sumo. Sukcesem zakończyła się także konkurencja Humanoid Sumo, w której polscy zawodnicy zajęli pierwsze i drugie miejsce. Konstruktorzy z Polski wywalczyli także złoty i brązowy medal w kategorii Line Follower, złoty medal w konkurencji Air Race Autonomous, srebrny w kategorii Freestyle oraz brązowy w Puck Collect.

Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są na stronie: http://www.robotchallenge.org/results/.