Prezerwatywa za milion dolarów

Ma być wygodniejsza i prostsza w obsłudze, a przy zakładaniu wyzwalać przyjemne doznania. Wszystko w imię zdrowia

Jedni z najbogatszych ludzi świata – Bill i Melinda Gates ogłosili międzynarodowy konkurs na opracowanie “prezerwatywy nowej generacji”.

Polecamy artykuły:

Zdaniem Gatesów, dla wielu par stosowanie prezerwatyw obniża przyjemność z seksu, przez co niechętnie sięgają po zabezpieczenie.

Właśnie dlatego prezerwatywy nowej generacji powinny być wygodne, praktycznie nieodczuwalne, ale zapewniające przyjemne doznania podczas nakładania.

Program zachęca do eksperymentów. Nowa prezerwatywa może być zaprojektowana jako zabezpieczenie dla kobiet. Obecnie prezerwatywy dla kobiet są droższe, trudniejsze do stosowania i mniej powszechne. Tańsze i prostsze rozwiązanie mogłoby skutecznie zmniejszyć liczbę „wpadek” i zabezpieczyć przed chorobami, takimi jak wirus HPV czy HIV.

Konkurs jest międzynarodowy i może w nim wziąć udział każdy zainteresowany.  Fundatorzy oferują 100 tysięcy dolarów za opracowanie koncepcji nowej prezerwatywy, a jeśli projekt zda egzamin, fundacja przeznaczy milion dolarów na rozwój prac i badań nad nową technologią.

Pomysły można zgłaszać do 7 maja. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie fundacji.