Prezerwatywy nowej generacji: W dotyku jak ludzka skóra

Prezerwatywy z odpornych materiałów hydrożelowych mogą wkrótce ratować ludzkie życie, zapobiegać niechcianym ciążom i sprawić, że seks z zabezpieczeniem stanie się bardzo przyjemny.

Naukowcy z australijskiego Uniwersytetu Wollongong prowadzą badania, by w przyszłości zastąpić obecnie stosowany lateks przez delikatny biomateriał. Podobnego rodzaju tworzywo jest dziś używane do produkcji soczewek kontaktowych.

Nowy materiał ma sam się nawilżać i mieć sztywność podobną do ludzkiej tkanki, co ma zapewnić maksymalne doznania. Hydrożel będzie przezroczysty i w pełni biodegradowalny.

Zespół kierowany przez dr Roberta Gorkina, pracuje nad identyfikacją potencjalnie odpowiednich hydrożelów i odpowiedniego “składu” przed zbadaniem wytrzymałości na rozrywanie, twardości, przepuszczalności i innych właściwości. Naukowcy mają nadzieję, że nowy materiał sprawi, że “konieczność” stosowania tej metody antykoncepcji zamieni się w prawdziwą “chęć”.

Badania prowadzone na Uniwersytecie Wollongong są finansowane przez fundację Melindy i Billa Gatesów. Uczeni, którzy stworzą “prezerwatywę nowej generacji” otrzymają wynagrodzenie w wysokości miliona dolarów.